VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

–  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.

– W naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

– Poniedziałek, wtorek, środa – Dni Krzyżowe dni modlitw o urodzaje i o potrzebny tak bardzo deszcz.

– Wtorek 24 maja, Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy  Różaniec – Zmiana tajemnic. Katecheza dla dorosłych po Mszy wieczornej. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od piątku  specjalną nowenną będziemy przygotowywali się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

–  W środę na Mszę wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca maja.

Po Mszy św. wieczornej  w środę spotkanie WWD.

– W czwartek Dzień Matki, modlitwą otaczamy  wszystkie Matki, dla żyjących prosimy o Boże Dary i Opiekę, dla zmarłych  o wieczny Pokój.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30.

– W sobotę po raz pierwszy w liturgii uczcimy Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia. Na Mszy św. porannej modlitwa Wspólnoty Szkaplerza.

–  W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.30 Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu naszego Chóru.

– W tym roku Ks. Piotr Ziółkowski dziękuje Panu Bogu za 25 lat Kapłaństwa. W parafii naszej Msza św. Dziękczynna w przyszłą niedzielę o 13.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Dziękczynnej.

Ks. Proboszcz Tomasz  obchodzi w tym roku 27 rocznicę ; ks. Jarosław 28 rocznicę; Jan 38 rocznicę Święceń Kapłańskich. Wczoraj w Rumii zostało wyświęconych 3 nowych Kapłanów Salezjanów, dziękując Bogu za Dar Kapłaństwa prośmy o nowe powołania z naszej Parafii.

 – Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

W okresie wakacji pragniemy zorganizować dwa turnusy półkolonii w terminie 27.06. – 01. 07. 22, oraz 22-26.08.22 zapisy w Oratorium.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszła do Wieczności:
+ Leonarda [f] Borkowska l. 90, ul. Krakowska