VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020

–  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. W dniu dzisiejszym w łączności z całym Kościołem w Polsce Ksiądz Arcybiskup Metropolita przewodniczy Mszy św. z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Katedrze.

–  Jutro radować się będziemy  100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. – W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o deszcz tak bardzo potrzebny i  sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Mszę św. wieczorną w poniedziałek odprawimy w dużym kościele.

Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu kościoła w środę i piątek  na dzisiejszą niedzielę po tynkowaniu i założeniu oświetlenia. Widać różnicę. Za wszelkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę – z serca Dziękujemy.

– W naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od piątku  specjalną nowenną będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 – Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

– Przyszła niedziela 24 dzień m-ca, Msza św. w int. Żywego Różańca o 10.30.

– W tym roku ks. Proboszcz Tomasz Motyka obchodzi 25 r. Święceń Kapłańskich. Mszę św. Dziękczynną w naszej parafii ks. Proboszcz odprawi 31 maja o 10.30.

– W kościele nowym może być jednorazowo na jednej Mszy św.  do 100 osób.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

-Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Gabriela Wołynko l. 69, ul. Ku Słońcu, pogrzeb w środę

+ Michał Wierzbowski l. 66 ul. Fieldorfa

+ Stanisław Sztyma l. 85, ul. Mieszka I, pogrzeb we wtorek