VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023 r.

–  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– W naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

– W dniu wczorajszym pierwsza grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Wspierajmy dzieci naszą modlitwą. W sobotę 20 maja druga grupa przystąpi do I Komunii św. 27 maja o 12.00 – Komunia św. Rocznicowa.

– Poniedziałek, wtorek, środa Dni krzyżowe, dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

– Od jutra Nowenna przed Uroczystością M.B. Wspomożenia Wiernych, modlitwy Nowenny w czasie nabożeństwa majowego.

– We wtorek 16 maja w liturgii czcimy Świętego Andrzeja Bobolę, w tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga. Modlitwa wspierajmy Pasterza naszej Archidiecezji.

– W czwartek 103 rocznica Urodzin Św. Jana Pawła II. Dziękując za Jego Pontyfikat prośmy o opiekę nad Ojczyzną naszą.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, od piątku  specjalną nowenną będziemy przygotowywali się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy Nowenny na Mszy św.

– Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

– Zbliżają się wakacje i jak co roku pragniemy zorganizować półkolonie w dwóch turnusach I turnus w dniach12-14. 07, II turnus 21-25.08. 2023. Zapisy w Oratorium.

– Zostały jeszcze 3 miejsca na pielgrzymkę na Podlasie. Zapisy w Oratorium.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.