V Niedziela Zwykła – 9 lutego 2020

– W naszym regionie rozpoczął się czas zimowego wypoczynku. Prośmy o bezpieczne , szczęśliwe drogi. W Oratorium od jutra ferie na miejscu.

– We  wtorek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako  budowlaną.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– Dnia 14 lutego w święto Cyryla i Metodego modlimy się za narody słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi różne narody, tradycje i obrządki. W tym dniu w nowoutworzonej parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego odbędzie się I Odpust Parafialny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego. O g. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia,  poświęcony zostanie plac parafialny, a następnie, przy drobnym poczęstunku, będzie okazja do wzajemnego poznania się i wspólnej integracji. Do udziału w Odpuście bardzo serdecznie zaprasza ks. Tomasz Mędrek – Proboszcz.

– Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza do udziału w uroczystościach Odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. O godz. 17.00.

– Msza św. w 30 dniu po śmierci Ks. Bp. Stanisława Stefanka 17 lutego o g. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.

– W dniach 13 – 19 maja organizowana jest Archidiecezjalna  Pielgrzymka do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczegóły w gablocie.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdecznie życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Józef Błoniarczyk l. 80, ul. Wierzbowa, pogrzeb w poniedziałek

+ Irena Meller l. 98, ul. Łanowa, pogrzeb we wtorek