V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

– Rozpoczynamy czas naszych Rekolekcji wielkopostnych, witamy ks. Ireneusza Śliwińskiego. Msze św. od poniedziałku do środy 7.00; 9.00 i 18.30. We wtorek o g. 9.00 – Msza św. z Sakramentem Chorych, pomóżmy w tym dniu dotrzeć chorym i starszym do kościoła. W czasie rekolekcji  o godz. 8.30 i 18.00 różaniec o łaski Ducha Świętego.

– Niedziela Adoracyjna. Rozpoczniemy o g. 17.00, zakończymy Gorzkimi Żalami.

– Bóg zapłać za dary składane do kosza.

– W piątek Drogi Krzyżowe o 7.30 i 17.00 [ w kościele]  i  o g. 19.00Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy przed kościołem i pójdziemy ul. Krakowską,  Poronińską,  Zyndrama,  Chobolańską, Braniborską i powrót do kościoła. Prosimy o zabranie świec.

– W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy Pasji. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

Dzieci zapraszamy o g. 11.45 – by procesją z palmami rozpocząć Mszę św. Od przyszłej niedzieli msze św. w Nowym Kościele

– Triduum Paschalne  – Liturgia W. Czwartek , W. Piątek  – g. 19.00;  Liturgia Wielkiej Soboty o g. 20.00. Liturgia Triduum Paschalnego jak i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie w nowym kościele.

–  Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna o g. 9.00. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00 i 8.00 ; pozostałe według rozkładu niedzielnego. Sakrament Chrztu udzielimy w I Święto na Mszy św. o g. 13.15.

– Mieszkańcom Rajkowa bardzo serdecznie dziękujmy za  uporządkowanie terenu wokół Krzyża. Poświęcenie krzyża w Wielką Sobotę.

– Rodziny, które by chciały przygotować paczkę dla potrzebujących proszone są o wzięcie serduszka, a przygotowane paczki o przyniesienie do Oratorium lub na Plebanię do przyszłej Niedzieli. Bóg zapłać.

– Bardzo serdecznie chciałbym zaprosić w piątek na posprzątanie Nowego Kościoła od godz. 10.00 i w  sobotę od godz. 9.00 na poustawianie ławek, dywanów i przygotowanie na niedzielną liturgię.

– Bardzo serdecznie dziękuję p. Bronisławowi Jach i p. Leszkowi Czmielewskiemu, za zrobienie nowego chodnika do podjazdu. Panu Jerzemu Napiecek dziękuję za zrobienie świateł w konfesjonale.

– W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszamy ministrantów seniorów na spotkanie na plebanii.

– W przyszłą niedzielę przed kościołem u ministrantów będzie można nabyć palmy wielkanocne.

 – W kruchcie kościoła można zaopatrzyć się w świece, kartki świąteczne, ozdoby świąteczne.

– W dniu dzisiejszym są wybory do Rady Osiedla Gumieńce. Nasz lokal wyborczy jest w szkole w Szkole Podstawowej nr 8 ul. Brodnicka 8. Każdy może głosować na 11 osób.

– Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Anna Szwed l. 90, ul. Zielona