V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

– Przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Pasyjną.

– Rozpoczynamy czas naszych Rekolekcji wielkopostnych, serdecznie witamy O. Józefa Kaźmierczaka franciszkanina z Dobrej. Spotkania rekolekcyjne poniedziałek, wtorek, środa 7.00. 9.00 i 18.30. Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00, zakończymy Gorzkimi Żalami.

–  Wtorek na g. 9.00 – zapraszamy Chorych, starszych i tych wszystkich, którzy pragną przyjąć Sakrament Namaszczenia; g. 18.00 – Modlitwa z wypominkami i  18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

– Środa o 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

 – „W środę, 6 kwietnia br., w ramach Drugiej Konsultacji Ekumenicznej odbędzie się w Szczecinie spotkanie Biskupów trzech chrześcijańskich wyznań z terenów przygranicznych nad Odrą i Nysą Łużycką. W tym dniu o godz. 16.30 w Katedrze będzie miało miejsce Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem wszystkich uczestników Konsultacji. Nabożeństwu będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, a homilię wygłosi Biskup ewangelicki Christian Stäblein z Berlina. Główną intencją modlitwy podczas Nabożeństwa będzie powrót pokoju na Ukrainę. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.”

– I czwartek m-ca. Zapraszamy ministrantów z rodzinami na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną

– W piątek  8 kwietnia nabożeństwa Drogi krzyżowej po porannej Mszy św. i o 17.00; po zakończeniu Mszy św. wieczornej po 19.00 przejdziemy Drogą krzyżową ulicami naszej parafii w intencji Pokoju na Ukrainie i na Świece; pójdziemy ul. Krakowską, w Zieloną do Bronowickiej i zakończmy na Redzie między blokami.

– W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej  wysłuchamy Pasji. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. ; o 11.45 zbieramy się na placu między kościołami i procesją wejdziemy do kościoła.

– W dniu dzisiejszym jak i w przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzać palmy wielkanocne.

– W przyszłą niedzielę Taca  budowlana.

– Jak przed każdymi świętami pragniemy zorganizować paczki. Osoby, które pragną się włączyć w to dzieło proszone są o zabrania serduszek a przygotowaną paczkę o dostarczenie do Oratorium do przyszłej niedzieli.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

Święty Michale Archaniele….