V Niedziela Wielkiego Postu – 29 maca 2020

– W tym trudnym czasie epidemii przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu – Pasyjną.

– Gorzkie Żale i  Drogę Krzyżową chciejmy odprawić w duchowej łączności poprzez media, stosując się do zaleceń w związku z epidemią.

– Wtorek ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko, w tym dniu pragniemy szczególnie prosić o nowe powołania do Służby Bożej.  

W związku z ograniczoną ilością osób w Kościele pragniemy zaproponować spowiedź w godz. od 14.00-18.00 od poniedziałku do piątku w odstępach co 15 minut po wcześniejszym umówieniu się przez telefon ks. Proboszcz 664-433-370 lub parafialny 535-082-828.

W czwartek z racji I m-ca dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

–  W pierwszy piątek okazja do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tym razem w sytuacji epidemii trwajmy na modlitwie w swoich domach odmawiając kolejne godziny różańca.  Chorych w domach nie odwiedzimy.

 – Pierwsza sobota miesiąca uczcimy  Niepokalane Serca NMP.

– W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.

– W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej  wysłuchamy Pasji. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.

– Triduum Paschalne  – Liturgia W. Czwartek , W. Piątek  i Wielkiej Soboty o g. 18.30.

–  Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna o g. 9.00. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00 i 8.00 ; pozostałe według rozkładu niedzielnego.

– Polecamy prasę katolicką przy wyjściu z kościoła.

– Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Jadwiga Kiszka l. 96, ul. Fieldorfa

+ Marianna Mazurkiewicz l. 87, ul. Żytnia

+ Teresa Hahs l. 87, ul. Tyniecka, pogrzeb w środę