V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018

– Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

– Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki  i piątki na g. 17.00. W tym dniu o 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych. Wypiszmy Imiona Zmarłych.

– Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

– W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.  Msze św. według rozkładu niedzielnego. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Msze św. z okazją do spowiedzi o g. 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30. Po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach.

– W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi, po porannej Mszy św. Nabożeństwo I soboty.

– Niedziela przyszła Adoracyjna, do kosza przed ołtarzem będzie można złożyć produkty dla potrzebujących w parafii.

Rodzinom, które ofiarowały dużą monstrancję,  kielich mszalny i puszkę do nowego kościoła serdecznie dziękujemy.

I Komunia w naszej parafii 12 maja, Komunia Święta Rocznicowa 20 maja.

– w dniach 25 – 29 czerwca oraz  2 – 6 lipca pragniemy zorganizować w naszej parafii dwa turnusy  półkolonii letnich dla dzieci. Szczegóły i zapisy w Oratorium.

– w dniach od 1 do 3 czerwca 2018 r. odbędzie się w Szczecinie Zjazd Dużych Rodzin, którego organizatorem jest Związek Dużych Rodzin „ Trzy Plus” przy współudziale Miasta Szczecin, oraz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej. W związku z tym wydarzeniem będziemy zwracać się do diecezjan o pomoc w udzieleniu noclegu rodzinom przybyłym na to spotkanie. Osoby, które chciałyby przyjąć rodziny prosimy o zabranie ulotek wyłożonych w kruchcie K – ła, lub na stronie www.zjazd.3plus.pl. Kto może prosimy o włączenie się w to wydarzenie.

– W dniach 9-15.09.2018 pragniemy zorganizować pielgrzymkę. Odwiedzimy  Sandomierz, Lwów, Komańczę, Radecznicę i Zamość. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomka lub p. Ewy. Termin zgłoszeń do końca maja.

–  Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na dzień 4. maja.

– Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

– prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

+ Teresa Cwojdzińska l. 84, ul. Cisowa

+ Irena Cymbik l. 88, ul. Tyniecka, pogrzeb w poniedziałek

+ Janina Szyszło l. 66, ul. Maciejewicza, pogrzeb w środę