V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

Gościmy w naszej parafii Ks. Profesora Radosława Błaszczyka oraz Alumnów z naszego Seminarium z Lądu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, oraz świadectwo.

– W dniu dzisiejszym o g. 15.00 – Komunia św. Rocznicowa.

– Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o g.18.00.

– W piątek 24 maja przypada Uroczystość  NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.  W tym dniu zapraszamy Żywy Różaniec na Zmianę Tajemnic.

– W sobotę w Lądzie Święcenia Kapłańskie, Sakrament Kapłaństwa przyjmuje Diakon Jakub Marek, który w tym roku pomagał w naszej parafii. Modlitwą wspierajmy Ks. Jakuba. Mszę św. prymicyjną Ks. Jakub odprawi u nas w pierwszy czwartek m-ca czerwca o g. 18.30.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Po Mszy św. wieczornej w sobotę pożegnamy Figurkę M.B. Starżniczki Wiary.

– Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja ”Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne  inicjatywy modlitewne, charytatywne, naukowe, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegóły na plakacie i stronie WWW.darna100.pl

– Chórzyści Chóru Parafialnego serdecznie zapraszają Parafian, byłych członków Chóru i sympatyków, dnia 2 czerwca o g. 10.30 na Mszę św. i koncert z okazji X-lecia działalności.

– W dniach od 1dp 5 lipca, oraz od 8do 12 lipca pragniemy zorganizować dwa turnusy półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje i zapisy w Oaratorium od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 19.00. Zapraszamy.

– Wspólnota oazowa zaprasza dzieci po I Komunii św. oraz młodzież gimnazjalną i licealną na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Jarosława.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Wstawiennictwu Wspomożycielki polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.