V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną. Nie udało nam się wykonać zamierzonych prac w minionym tygodniu, dlatego jeszcze dzisiaj odprawiamy w małym kościele. Tynkowane jest prezbiterium i część ścian, oraz zakładane jest nowe oświetlenie. Na facebooku można zobaczyć zdjęcia wykonywanych prac. Polecamy się modlitwie by spokojnie można było zrealizować zamierzone plany.

–  W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Procesję fatimską rozpoczniemy o 17.45.

– W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.

– W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, modlitwą wspierajmy naszego pasterza.

– Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je codziennie o g. 18.00.

– Nie udało nam się skończyć tynkowania w nowym kościele na tą niedzielę. Od środy rozpoczniemy sprzątanie od godz. 9.00 i zapraszam do pomocy.

W związku z przedłużającą się  pandemią bardzo prosimy o pilny kontakt rodziców  bierzmowanych z ks. Jarosławem w celu ustalenia terminów Sakramentu.

– Spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

  • W poniedziałek 11.05 o godz. 19:10 klasa 3a.
  • W wtorek 12.05 o godz. 19:10 klasa 3b.
  • W środa 13.05 o godz. 19:10 klasa 3c i rodzice spoza sp16.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Wstawiennictwu Patronów polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.