Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

–  Dziś przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, która pozwala nam uświadomić sobie, że Pan Jezus przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale również do pogan. Ich reprezentantami w Betlejem byli Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. Z tego powodu dzisiejsza uroczystość ma charakter misyjny. Obchodzimy dziś Misyjny Dzień Dzieci i Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.

W dniu  odbędzie się  IX Szczeciński Orszak III Króli, który wyruszy o g. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać  do Bazyliki Archikatedralnej gdzie około 14.30 zostanie odprawiona Msza św.

– Na g. 17.00 – zapraszamy do naszego kościoła na koncert Kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego, scholi i zaproszonych gości.

– Jak ogłaszaliśmy w tym tygodniu rozpoczną się prace w nowym kościele związane z sufitem. Jutro musimy przygotować do tego nowy kościół, kto mógłby pomóc, serdecznie zapraszamy od godz. 8.00.

– We wtorek dzień modlitw za Zmarłych, 18.00 – Różaniec z wypominkami; 18.30 –  Msza św. Zbiorowa za Zmarłych, wypiszmy Imiona naszych Zmarłych.

– W dniach od 23.06do 06.07. 2019 pragniemy zorganizować kolonie letnie w Ustrzykach Dolnych. Informacje na plakatach. Zapisy w Oratorium.

– W dalszym ciągu trwamy w radości Bożego Narodzenia i pierwszych Objawień Pana do najbliższej niedzieli, w którą przeżywać będziemy święto Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. odnowimy przyrzeczenia złożone na Chrzcie Św.

 Kolęda w tym tygodniu: 

07.01 Poniedziałek: Cisowa, Osikowa, Brzozowa

08.01 Wtorek: Kasztanowa, Jesionowa, Chobolańska

09.01 Środa: Dworska, Półkolista, Bukowa, Rubież

10.01 Czwartek: Poronińska, Zyndrama

11.01 Piątek: Ostrobramska, Reczańska, Lawendowa, Boh. Narwiku

12.01 Sobota: Ostoja od godz. 10.00; od 14.00 Zielona, Płocka, Radomska

W tym tygodniu również Kolęda na Ku Słońcu i ulice przyległe. Rozkład na stronie i w gablocie.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

–  Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności.

+ Piotr Jurkowski l. 52, ul. Lednicka

+ Krzysztof  Bielecki l. 63, ul. K. Miarki

+ Hanna Gajewska l. 76; ul. Wierzbowa, pogrzeb w poniedziałek