Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021 r.

– Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

–  Jutro wspomnienie św. Cecylii. Panu Organiście, Chórowi , Scholi i mam wszystkim śpiewającym życzymy  wielu łask, abyśmy śpiewem  wielbili Boga.

– We wtorek po Mszy wieczornej Katecheza dla dorosłych.

– Środa  24 dzień m-ca,  wspominamy Maryję Wspomożycielkę na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec ze Zmianą Tajemnic.

W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga obchodzi 19 rocznicę Sakry Biskupiej. Modlitwą wspierajmy Pasterza naszej Archidiecezji. 

– Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o g 18.00.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30. Jest to dobry czas na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem.

– W sobotę na porannej Mszy św.  spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rodzice niech przygotuję z dziećmi lampiony na roraty.

– W przyszłą niedzielę będzie można nabyć wieńce adwentowe, kartki świąteczne i opłatki.

– Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu i wygłosi je ks. Jarosław Wąsowicz

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.