Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

– Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

–  We wtorek  wspomnienie św. Cecylii. Panu Organiście, Chórowi, Scholi i mam wszystkim śpiewającym życzymy  wielu łask, abyśmy śpiewem  wielbili Boga.

– Czwartek  24 dzień m-ca,  wspominamy Maryję Wspomożycielkę na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec ze Zmianą Tajemnic. W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30

W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga obchodzi 20 rocznicę Sakry Biskupiej. Modlitwą wspierajmy Pasterza naszej Archidiecezji. 

– Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o g 18.00.

– W sobotę na porannej Mszy św.  spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rodzice niech przygotuję z dziećmi lampiony na roraty.

– W przyszłą niedzielę będzie można nabyć wieńce adwentowe, kartki świąteczne i opłatki.

– Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w IV Niedzielę Adwentu i wygłosi je ks. Paweł Żurawiński.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.