Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

– Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

– Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o g. 18.00 –  chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Msza św. Dziękczynna o g. 18.30.

– Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane pierwsza o g. 8.00 i pozostałe według rozkładu niedzielnego. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

– We wtorek o g. 18.30 – Msza św. Zborowa za Zmarłych, Wypiszmy Imiona Zmarłych.

– W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, misyjne i apostolskie.

– W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. o g. 7.00 i 18.30; po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę przed Mszą św. o g. 7.00.

– W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. O g. 16.00 – Opłatek dla wszystkich grup parafialnych w Oratorium.

– 6 stycznia o g. 18.00 Niezwykły Koncert Betlejem w Szczecinie na Arenie Szczecin.

– W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

– Podczas  Mszy św. o godz. 12.00 będą przedstawione Jasełka w wykonaniu dzieci ze Świetlicy. O g. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd.

– w dniach od 15 do 19 stycznia 2018 pragniemy zorganizować w naszej parafii półkolonie zimowe dla dzieci w naszej parafii.  Szczegóły i zapisy i ks. Rafała lub w Oratorium.

 – Zapraszamy na zajęcia Zumby [ jest to fitness w rytm muzyki latynoamerykańskiej] organizowane w Oratorium przy naszej parafii w poniedziałki o g. 19.15. pierwsze zajęcia 8 stycznia. Szczegóły w gablocie.

Kolęda w najbliższym tygodniu:

02.01.2018  – Chlebowa, Dożynkowa, Lednicka, Łanowa, Żeńców, Żytnia, Braniborska

03.01.2018 – Rezedowa, Kasztanowa

04.01. 2018, – Zielona, Cisowa, Osikowa, Brzozowa, Lawendowa

05.01.2018 –  Jesionowa, Chobolańska, Poronińska, Zyndrama, Rubież

– Sprawy kancelaryjne w czasie kolędy starajmy się załatwiać  do południa, po południu kancelaria nie czynna – Księża są na kolędzie.

– praca katolicka w zakrystii lub przed kościołem

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Stanisław Małdyk l.77; ul. Braniborska

+ Genowefa Przepiórowska l 87, ul. K. Miarki, pogrzeb we wtorek

+ Danuta Pniewska l. 64, ul. Krakowska, pogrzeb w czwartek