Świetlica

Świetlica Środowiskowa w Oratorium św. Jana Bosco, przy naszej parafii, istnieje od 17 lat. Początkowo miało być to miejsce spotkań dla młodzieży, które, z czasem i dzięki staraniom oraz zaangażowaniu wielu ludzi, przekształciło się w placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Pomocą dla zapracowanych rodziców, alternatywą dla świetlicy szkolnej w pobliskiej SP 16. 

Od chwili powstania świetlicy naszą ambicją a także założeniem było zapewnienie dzieciom: opieki, bezpieczeństwa lecz również pomocy w nauce, wyrównywanie braków dlatego rozpoczęliśmy udzielanie nieodpłatnych korepetycji.

Na przestrzeni wielu lat, dzięki kierownictwu i wykwalifikowanej kadrze wychowawczej rozszerzyliśmy swoją ofertę oraz działalność, a zatem, dziś proponujemy:

*odbiór dzieci ze szkoły

*odrabianie lekcji

*zajęcia profilaktyczno-edukacyjne

*zajęcia plastyczne

*trening zastępowania agresji ART

*naukę języka angielskiego

*gry i zabawy integracyjne

*wspólnie przygotowywany posiłek.

Ponadto, dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji organizujemy półkolonie, w których zapewniamy moc atrakcji, m.in: wyjście do kina, wyjazd na basen.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom a także potrzebom rodziców naszych podopiecznych, zmieniliśmy godziny funkcjonowania Świetlicy i zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15 do 19, a pobyt w niej jest całkowicie bezpłatny. Wszelkich informacji udzielamy w Oratorium, w godzinach pracy Świetlicy.

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.