Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023 r.

W dniu wczorajszym do Domu Ojca odszedł Papież Senior Benedykt XVI, dziękując za lata Jego Pontyfikatu, polecajmy Jego Duszę Miłosierdziu Bożemu.

Msze św. za zmarłego Papieża Seniora Benedykta zostaną odprawione w środę i czwartek o g. 7.00

– Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Nowy Rok Pański 2023. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju w nadziei na zakończenie wojny na Ukrainie i wszędzie gdziekolwiek trwają wojny czy konflikty, byśmy wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.

Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie i o to aby Bóg chronił nas od wojny, a trwające na Ukrainie czy w innych zakątkach świata zostały jak najszybciej zakończone.

W minionym Roku 2022 w parafii naszej

Udzieliliśmy Sakramentu Chrztu  św. 73 dzieciom

I Komunia św. u nas przystąpiło  96 dzieci

I Komunia w Szkołach Salezjańskich przystąpiło  59 dzieci

Sakrament  Bierzmowania przyjęło 95 młodych, u nas 46; w Szkołach Salezjańskich 49

Pobłogosławiliśmy 14 Związków Małżeńskich Sakramentalnych

Na wieczny spoczynek odprowadziliśmy 116 parafian

–  Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30, zakończymy przed wieczorną Mszą św.

– Od jutra Kolęda rozpisana w gablotach i na stronie parafialnej. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 od rodzin, które nas zaprosiły . Pozostałe rodziny zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.

– Można jeszcze składać deklarację na Kolędę uzupełniającą w dniu 12.01.2023

– Wtorek modlimy się za naszych Zmarłych, 18.00 – modlitwa z Wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

I czwartek m-ca, zapraszamy Ministrantów z Rodzinami na wieczorną Mszę św.

– 6 stycznia Uroczystość  Objawienia Pańskiego, I pt. m-ca, Msze św. według rozkładu niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką.

 W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, odbędzie się także szczeciński „Orszak Trzech Króli” (uliczne Jasełka), który poprzedzi wspólne kolędowanie o godz. 11.30. Orszak rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Armii Krajowej. Zakończenie orszaku będzie na Placu Pawła Adamowicza, gdzie zostanie przedstawiony Hołd Trzech Króli Jezusowi Chrystusowi.

– W dniu 06.01. na godz. 16.00 odbędzie się Wigilia dla Ministranci i Rodziców. 8.01 Wigilia dla Oazy i Scholii o  godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

Sobota I m-ca, po porannej Mszy św. – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– Niedziela przyszła – Chrzest Pański, na każdej Mszy św. odnowimy  przyrzeczenia chrzcielne.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zofia Ościłowska l. 84, ul. Cukrowa

+ Janina Lisiecka l. 97, ul. Lawendowa, pogrzeb w środę

Jutro przypada 1 rocznica śmierci Diakona Romana Wojciechowskiego, o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego Diakona.