Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.

 Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych !                                                               

Duszpasterze – Salezjanie

– Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej według rozkładu niedzielnego. Jutro zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny.

– Jesteśmy w Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia, zapraszamy codziennie o g. 18.00.  

– Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przygotowania do Świąt i  liturgia w czasie tych świętych dni miały piękną i godną oprawę. Rodzinie z naszej parafii, która ofiarowała obraz Jezusa Miłosiernego do naszego kościoła serdecznie dziękujemy.

– Środa 24 dzień m-ca, Zmiana tajemnic Żywego Różańca na wieczornej Mszy św. W tym dniu zapraszamy również na Mszę św.   wieczorną Jubilatów m-ca kwietnia.

 – W czwartek 25 kwietnia swoje Imieniny obchodzi ks. Jarosław Klusak, w tym dniu zapraszamy na Mszę św. wieczorną, by wspólnie złożyć życzenia Ks. Jarosławowi.

– Przyszła niedziela druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja, którą zakończymy o  g. 18.00 Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

 – W niedzielę 28 kwietnia Marsz dla Życia o g. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni. Manifestacja przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

–  Prasa katolicka niech będzie  pomocną lekturą duchową na świąteczne dni.

– Solenizantów i jubilatów tygodnia Ks. Jarosława polecamy opiece świętych Patronów.

W minionym tygodniu Pan Powołał do siebie

+ Czesławę [f] Płaza l. 85, ul. Krakowska, pogrzeb w czwartek