Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie o 18.00.

– Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

  – W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego. Zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny.

– Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przygotowania do Świąt i  liturgia w czasie tych świętych dni miały piękną i godną oprawę.

–  Przyszła niedziela druga niedziela Wielkanocy, 24 dzień m-ca, na Mszy św. o 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.;  będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O g. 15.00Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornego nabożeństwa.  W tym dniu rozpoczyna się 78 Tydzień  Miłosierdzia. Kazania w przyszłą niedzielę wygłosi ks. Michał  Jach SDB pracujący w Gruzji, będzie okazja by wesprzeć dzieło salezjańskie w Gruzji w ramach Tygodnia Miłosierdzia.

– W tym szczególnym czasie prośmy Miłosierdzie Boże o ustanie pandemii i zakończenie działań wojennych na Ukrainie i Pokój.

–  „W sobotę, 23 kwietnia br., odbędą się uroczyste obchody 77. rocznicy Forsowania Odry. Na Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

–  „Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny na rzecz Ukrainy, który odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 20.00. Wstęp na koncert jest wolny. Podczas koncertu będzie przeprowadzona kwesta przez Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie, na rzecz Ukrainy.”

–  Prasa katolicka niech będzie  pomocną lekturą duchową na świąteczne dni.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności
+ Weronika Mełnyczajko l. 81, ul. Santocka
+ Julian Kalita l. 71, ul. Santocka
+ Janusz Rossa l. 83, ul. Zbójnicka
+ Andrzej Karwacki l. 66, ul. Dworska