Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

– Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

Serdecznie witamy naszych Współbraci z Lądu z ks. Wojciechem Pettke , dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo. Wychodząc z kościoła zechciejmy wesprzeć nasze Lądzkie Seminarium.

Jutro Święto Nawiedzenia NMP, ostatni dzień m-ca, wspominamy ks. Bosko.

– We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwa czerwcowe codziennie o 18.00; w środy Nowenna ku Czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wtorek dzień modlitw za zmarłych, Msza św. Zbiorowa o 18.30.

 – Wtorek g. 19.30 – Katecheza dla dorosłych w małym kościele. Temat Znak krzyża w teorii i praktyce.

– W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny.  Msze św. u nas o g. 7.00; 8.00; 9.00 i Uroczysta  Msza Święta  o g. 10.30 i po niej procesja, oraz wieczorna Msza św. o 18.

– Procesja przejdzie ulicami: Krakowska, Zielona, Jesionowa, Braniborska, Krakowska.

– Procesje eucharystyczne będą odbywały się codziennie o g. 18.00  z Litanią ku czci NSPJ, przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

– Piątek I m-ca, okazja do Spowiedzi św. Msze św. o g. 7.00; 17.00; i 18.30, po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Sobota I m-ca, po Mszy św. porannej Nabożeństwo Ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna. 

– Trwają zapisy na półkolonie w dniach  12-23 lipca w zakrystii lub w tygodniu w Oratorium.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Kazimierz Wyszkowski l. 82, ul. Cukrowa
+ Jerzy Tarasiewicz l. 68, ul. Zbójnicka
+ Mirosław Gasztołek l. 66, ul. Piękna
+ Władysław Sikorski l. 92, ul. Wierzbowa