Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018

– Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego.  Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

– Parafia nasza dziękuje w dniu dzisiejszym za Dar Kapłaństwa ks. Jarosława Krzysztonka, który w dniu wczorajszym przyjął Święcenia kapłańskie, a dzisiaj o 13.15 odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli Błogosławieństwa Prymicyjnego.

– Do środy zapraszamy na nabożeństwa majowe.

– W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca maja.

– O g. 20.30 w środę – Wieczór Uwielbienia.  

– W czwartek, 31 maja  będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o g. 7.00; 8.00; 9.00 i 10.30 –  Po Mszy o 10.30 wyruszymy procesja do 4 ołtarzy. Procesją   w tym roku pójdziemy ul. Braniborską do Wierzbowej, Wierzbową  przez Mieszka do Lednickiej i tam zakończenie przy 4 ołtarzu.  Po dojściu , jeśli będzie pogoda przy 4 ołtarzu zostanie odprawiona Msza św. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Postarajmy się o płatki kwiatów na procesję.

– Od Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. O g. 18.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania ku czci NSPJ i procesja, 18.30 – Msza św. wieczorna.

-Główna procesja w Szczecinie rozpocznie się w Bazylice św. Jana Chrzciciela o g. 9.00 Mszą św. którą będzie sprawował Ks. Bp. Henryk Wejman, g. 10.00 – Procesja, około g. 12.00 – Msza św. w Katedrze sprawowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

– 1 czerwca Dzień Dziecka,  pamiętajmy o dzieciach.

– 1 czerwca I piątek m-ca, Msze św. z okazją do Spowiedzi św. o g. 7.00; 17.00 i 18.30, w tym dniu od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami Świętymi; po zakończeniu Mszy św. wieczornej – kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką.

– Niedziela przyszła Adoracyjna, będzie przeżywana również kolejny raz jako Dzień Dziękczynienia, przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności; do kosza przed ołtarzem  będzie można złożyć produkty dla potrzebujących w parafii.

– prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

– Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W  minionym  tygodniu odeszła do Pana:

+ Gabriela Urbańska – Gościańska l. 78, ul. Rezedowa,  pogrzeb w środę