Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

– Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

 – Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbiórka  do puszek na rzecz Wakacyjnej Akcji Caritas. Rozprowadzane są również tornistry dla dzieci potrzebujących na Ukrainie i Białorusi.

– Codziennie o g. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Serca Bożego, w środę Nowenna Ku czci M.B. Wspomomożenia Wiernych.

– Jutro na Mszy św. wieczornej o g. 18.30 – zakończenie roku Ministranckiego i Oazowego.

–  Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św.  Dziękczynna na zakończenie Roku we wtorek o g. 17.00.

– W czwartek, 20 czerwca  będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o g. 7.00; 8.00; 9.00 i 10.30 –  Po Mszy o 10.30 wyruszymy procesja do 4 ołtarzy. Procesją   w tym roku pójdziemy ul. Krakowską do Poronińskiej, w Zyndrama do Chobolańskiej, do Braniborskiej i do kościoła.  Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele dla tych, którzy wcześniej nie będą uczestniczyli w Eucharystii. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Postarajmy się o płatki kwiatów na procesję.

– Od Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. O g. 18.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania ku czci NSPJ i procesja, 18.30 – Msza św. wieczorna.

– Główna procesja w Szczecinie rozpocznie się w Bazylice św. Jana Chrzciciela o g. 9.00 Mszą św. którą będzie sprawował Ks. Bp. Henryk Wejman, g. 10.00 – Procesja, około g. 12.00 – Msza św. w Katedrze sprawowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

– W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Gościć będziemy ks. Witolda Szulczyńskiego. Przed laty pracował w naszej parafii, obecnie pracuje w Gruzji. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na Gruzję.

 – Jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 25 lipca. Szczegóły na plakatach, lub stronie WWW.szczecinska.pl.

29 Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki – Wilno 15 – 24 lipca. Szczegóły na plakatach.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.