Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

– Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

– Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na  Nabożeństwo Dziękczynno – przebłagalne o g. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku., 18.30 – Msza św. Dziękczynna.

-We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Msze Święte od g. 8.00 i pozostałe jak w każda niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. W tym dniu Msze św. odprawiane będą w małym kościele.

Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „ Słowiki” w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie 1 stycznia o g. 19.00.

– W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z okazją do spowiedzi o g. 7.00 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 12.30.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

Na godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu naszego Chóru, Scholi i zaproszonych gości.

– IX Szczeciński Orszak Trzech Króli 6 stycznia wyruszy o g. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzał do Katedry gdzie o g. 14.30 zostanie odprawiona Msza św.

Kolęda w najbliższym tygodniu:

02.01 Środa – Zbójnicka, Taterników, Alpinistów, Bacy, Wysokogórska

03.01 Czwartek – Tyniecka, Halna, Lajkonika, Niepołomicka, Sądecka

04.01 Piątek – Harnasiów, Samborska, Malachitowa, Lwowska, Braniborska

05.01 Sobota Rajkowo od godz. 10.00 ; Wierzbowa od 14.00

– Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

W minionym tygodniu odeszli  do Pana:

+ Ernesta [f] Piskorska l. 72, ul. Gruszkowa

+ Henryk Strzelec l. 79, ul. Ledóchowskiego, pogrzeb w poniedziałek