Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 r.

– Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

– O g. 17.00 – Opłatek dla wszystkich grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy.

– We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na  Nabożeństwo Dziękczynno – przebłagalne o g. 18.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku., 18.30 – Msza św. Dziękczynna. Po Mszy św. wystawienie najświętszego Sakramentu i Adoracja do 21.00.

-W środę, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Msze Święte od g. 8.00 i pozostałe jak w każda niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. W tym dniu Msze św. odprawiane będą w małym kościele.

– W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z okazją do spowiedzi o g. 7.00 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

–  Przyszła niedziela I m-ca Adoracyjna.

– IX Szczeciński Orszak Trzech Króli 6 stycznia wyruszy o g. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzał do Katedry.

– W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz będzie obchodził 30 rocznicę przyjęcia Sakry Biskupiej. Dostojny Jubilat odprawi Mszę św. o g. 12.00 w Katedrze.

Kolęda w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek30.12:  Boh. Narwiku , Płocka, Radomska

Czwartek 2.01:  Krzywa, Gajowa

Piątek 3.01; Braniborska , Osikowa

Sobota 4.01; od godz. 10.00  – Ostoja  ; od 14.00  – Dworska, Rubież , Zyndrama

– Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

W minionym tygodniu odszedł do Pana:

+ Jan Bukowski l. 71, ul. Maciejewicza, pogrzeb w poniedziałek