Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

– O 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również za przygotowanie paczek na Święta dla Rodzin.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii poprzez środki przekazu. Na stronie parafialnej jest wykaz godzin liturgii w TVP3 i Radio Plus Szczecin.

– Środa ostatni dzień m-ca, prosić będziemy o nowe powołania do Służby Bożej;  o g. 18.00  Nowenna ku czci Wspomożycielki; na Mszę św. wieczorną zapraszamy małżonków Jubilatów m-ca marca.

– Liturgia Triduum Paschalnego jak i Rezurekcji, oraz Msze św. są  transmitowane na bieżąco  na naszej stronie internetowej.

W czwartek od g. 9.00 odwiedzimy chorych w domach z racji Świąt.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 19.00, po zakończeniu Mszy św. Adoracja do 21.00.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Spowiedź od godz. 9.00 do 17.00

– O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa transmitowana. 

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19.00 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i Adoracja przez całą noc w ramach kolejnego Jerycha. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.   Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. O godz. 15.00 zakończenie Jerycha Różańcowego i kolejny dzień nowenny.

– Spowiedź od godz. 9.00 do 15.00.

– Święcenie pokarmów od godz. 10.00 – 14.00 na schodach nowego kościoła.

 Reda boisko godz. 10.00 i 11.00

 Ostoja godz. 11.30

Tak jak w zeszłym roku można dokonać poświęcenia pokarmów przed śniadaniem w domu. Rytuał poświęcenia na stronie parafialnej.

 Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 7.30

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 20.00. Na zakończenie liturgii Wielkiej Soboty i na początku rezurekcji będzie błogosławieństwo parafii na schodach kościoła.

Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna  Msza św. o g. 8.00; pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 ;   Nowenna do Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania codziennie w ramach Mszy św. wieczornej.

–  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego.

 Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

W naszym kościele może przebywać 50 osób w miejscach wyznaczonych. Bardzo proszę o przestrzeganie tego dbajmy o siebie i innych.

Osoby uczestniczące w liturgii Wielkiej Soboty są zwolnieni z uczestnictwa w liturgii Niedzieli Zmartwychwstania, bardzo proszę o wyrozumiałość.

 – Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

–   Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

 

OGŁOSZENIE DLA WIERNYCH PARAFII ŚW. CYRYLA I METODEGO

 

Proboszcz tworzącej się parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Szczecinie serdecznie zaprasza parafian na poświęcenie pokarmów na placu przy ul. Do Rajkowa 6 od g. 10.00 do 15.00 o każdej pełnej godzinie. W Wielkanoc na placu zostaną odprawione dwie Msze św. dla parafian o g. 11.00 oraz 15.30. Chociaż Msza odprawiać się będzie na świeżym powietrzu przypominamy o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.

 

 

Święty Michale Archaniele….