Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45.

– Ze względu na Niedzielę Palmową Uroczystość  Zwiastowania przeniesiona na 9 kwietnia.

– Osobom, które w dniu wczorajszym pomogły w przygotowaniu nowego kościoła na Święta, Bóg zapłać

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki. Na Mszę św. o 18.30 – zapraszamy małżonków Jubilatów m-ca marca.

– Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi od poniedziałku do środy nie zostawiajmy spowiedzi na piątek lub sobotę.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 19.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00.

Podobnie jak w poprzednich latach, w nocy z Wielkiego czwartku na Wielki Piątek będzie miała miejsce inicjatywa duszpasterska „ Medytacja i czuwanie – Noc Konfesjonałów” w Katedrze.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja w Wielki Piątek od g. 7.00; o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa po Koronce.

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19.00 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja w Wielki Piątek do g. 23.00. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, Spowiedź św. od godz. 9.00 do 17.00.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g. 7.00 do rozpoczęcia Liturgii.  Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

– Błogosławieństwo pokarmów od g. 9.00 do 15.00; w Rajkowie święcenie pokarmów przy Krzyżu o g. 11.00.  Okazja do Spowiedzi św. od 8.00 do 15.00.

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 20.00 i zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Na liturgię W. Soboty przynieśmy ze sobą  świece i dzwoneczki.

– Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania dla tych, którzy nie brali udziału w Liturgii sobotniej o g. 6.00 i następna  Msza św. o g. 9.00. ; pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00;  o g. 13.15- udzielimy Sakrament Chrztu św.

– w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego, w tym dniu zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– Zapraszamy na kiermasz wielkanocny – karty świąteczne,  świece, palmy, chlebki  wielkanocne.

– prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W  minionym  tygodniu odeszedł  do Pana:

+ Bogdan Łątkowski l. 64, ul. Rezedowa, pogrzeb we wtorek