Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poświęcenie palm na każdej Mszy św.; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.45.

Osobom, które w  piątek i sobotę pomogły w przygotowaniu nowego kościoła na Święta,    Bóg zapłać.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Korzystajmy z Sakramentu Spowiedzi nie zostawiajmy spowiedzi na piątek lub sobotę.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 19.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00.

Podobnie jak w poprzednich latach, w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek będzie miała miejsce inicjatywa duszpasterska „ Medytacja i czuwanie – Noc Konfesjonałów” w Katedrze od 22.00 do 6.00.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja w Wielki Piątek od g. 7.00; o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa po Koronce.

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19.00 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja w Wielki Piątek do g. 23.00. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, Spowiedź św. od godz. 9.00 do 17.00.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g. 7.00 do rozpoczęcia Liturgii.  Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

– Błogosławieństwo pokarmów od g. 9.00 do 15.00; w Rajkowie święcenie pokarmów przy Krzyżu o g. 11.00 a w Ostoi o g.  11.30.  Okazja do Spowiedzi św. od 8.00 do 15.00.

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 20.00 i zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Na liturgię W. Soboty przynieśmy ze sobą  świece i dzwoneczki.

– Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania dla tych, którzy nie brali udziału w Liturgii sobotniej o g. 6.00 i następna  Msza św. o g. 9.00. ; pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00;  o g. 13.15- udzielimy Sakrament Chrztu św.

– w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego, w tym dniu zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– Zapraszamy na kiermasz wielkanocny – karty świąteczne,  świece, palmy, chlebki  wielkanocne.

– Marsza dla Życia w tym roku w Szczecinie 28 kwietnia.

– Prasa katolicka  przy wyjściu z  kościoła.

– Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów. 

W  minionym  tygodniu powołał Pan do wieczności:

+ Władysław Cydzik l. 47, ul. Wierzbowa

+ Krzysztof Kropiewnicki l. 60, ul. Ku Słońcu, pogrzeb w środę

+ Eugeniusz Ulrych l 88, ul. Krakowska, pogrzeb w środę

Wieczny odpoczynek racz zmarłym  dać Panie.