Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

– O 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również za przygotowanie paczek na Święta dla Rodzin.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– We wtorek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

– Środa o g. 18.00 Nowenna ku czci Wspomożycielki;

– Nie ustawajmy w modlitwie o ustanie działań wojennych i POKÓJ na Ukrainie.

W dniu dzisiejszym pamiętajmy o tych, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem 12 lat temu.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 19.00, po zakończeniu Mszy św. Adoracja do 21.00.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Spowiedź od godz. 9.00 do 17.00

– O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19.00 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i Adoracja do 22.00. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

– Spowiedź od godz. 9.00 do 15.00.

– Święcenie pokarmów od godz. 10.00 – 14.00

Ostoja przy krzyżu – 11.30

Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 7.30

Modlitwę kolejnego dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.

Od Niedzieli Zmartwychwstania – Nowenna codziennie o 18.00.

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 20.00. Na zakończenie liturgii Wielkiej Soboty i na początku rezurekcji będzie procesja.

Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna Msza św. o g. 9.00; pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00;

Od Niedzieli Zmartwychwstania – Nowenna codziennie o 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.