Niedziela Palmowa – 05 kwietnia 2020

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, o g. 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii poprzez środki przekazu.

– Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 15.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej. W tym czasie wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość przyjęcia Komunii św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu  transmitowana na FB aż do zakończenia Mszy św.

– Liturgia Triduum Paschalnego jak i Rezurekcji będzie transmitowana na FB.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.30

–  Spowiedź od godz. 14.00 do 17.00 a godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Spowiedź od godz. 9.00 do 17.00

– O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa transmitowana na FB. 

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.30 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 21.00. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.   Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

– Spowiedź od godz. 9.00 do 15.00. O godz. 15.00 – Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia

– W związku z nie możnością zgromadzeń decyzją Komisji Episkopatu Polski nie ma poświęcenia pokarmów a formuła błogosławieństwa do zastosowania w domu na stronie parafialnej i w kruchcie Kościoła.

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 18.30.

– Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna  Msza św. o g. 9.00. ; pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00;   

– Msza św. Rezurekcyjna i o godz. 10.30 transmitowana przez FB

– W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego a Msza św. o godz. 10.30 transmitowana na FB. Nowenna do Bożego Miłosierdzia zostanie odmówiona podczas Mszy św. o godz. 10.30

– Od wtorku Nowenna  do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 transmitowana na FB.

– Bardzo serdecznie dziękujemy tym trudnym dla wszystkich czasie za wsparcie parafian poprzez wpłaty na konto parafialne i indywidualnie. Bóg zapłać.

-Powstał kanał Parafia Matki Bożej Różańcowej w Szczecinie na YouTube aby oglądać transmisję Mszy św. i nabożeństw na telewizorach i komputerach. Zachęcam do subskrypcji tego kanału. Potrzebujemy aż 1000 subskrypcji.

– Prasa katolicka  przy wyjściu z  kościoła.

– Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów. 

W  minionym  tygodniu powołał Pan do wieczności:

+ Janusza Romańskiego l. 58; ul. Fieldorfa

Wieczny odpoczynek racz zmarłym  dać Panie.

Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego na czas pandemii. Dotyczy on trzech grup wiernych:

1. zarażonych koronawirusem pozostających w szpitalach bądź kwarantannie domowej,

2. pracowników służb medycznych oraz osób opiekujących się tymi chorymi,

3. wszystkich wiernych, modlących się o ustanie pandemii i życie wieczne dla jej ofiar (poprzez: adorację Najświętszego Sakramentu – przynajmniej pół godziny, lekturę Pisma Świętego – przynajmniej pół godziny, Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Akatyst, nabożeństwo Drogi Krzyżowej czy inne nabożeństwa).

Decyzją Ojca Świętego Franciszka do otrzymania odpustu zupełnego wystarczy samo pragnienie spełnienia zwykłych warunków odpustu (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego), jak tylko będzie to możliwe. Warunkiem dostąpienia odpustu zupełnego dla tych osób jest: a) brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; b) łączność duchowa poprzez transmisję z Mszą Świętą bądź Liturgią Godzin, modlitwa Różańca, Droga Krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Akatyst albo przynajmniej pobożne odmówienie modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę i modlitwy do Maryi; c) ofiarowanie tego doświadczenia w duchu wiary w Boga i miłości wobec bliźnich.