Niedziela Palmowa – 02  kwietnia  2023

Niedziela Palmowa – 02  kwietnia  2023

– Niedziela Palmowa – pamiątka Uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00, zakończymy Gorzkimi Żalami.

– O 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również za przygotowanie paczek na Święta dla Rodzin.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g.18.00 – Modlitwa z Wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa.

– Środa  o g. 18.00  Nowenna ku czci Wspomożycielki;

– „W Grodnie została ustanowiona nowa parafia. Dlatego naglącą potrzebą jest zbudowanie nowej świątyni. Możemy wesprzeć jej budowę poprzez zakup cegiełek. Sprzedaż cegiełek odbędzie się od Niedzieli Palmowej przez najbliższe 3 niedziele do Święta Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy bardzo za każdy dar serca, przekazany na budowę nowej świątyni w Grodnie.”

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii.

– W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 19.00, po zakończeniu Mszy św. Adoracja do 21.00.

– W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

– Adoracja od godz. 7.00 w Starym Kościele

Spowiedź od godz. 9.00 do 17.00

– O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. 

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 19.00 za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i kolejne Jerycho przez całą noc i w sobotę. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

– Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.   Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.

– Spowiedź od godz. 9.00 do 15.00.

– Święcenie pokarmów od godz. 9.00 – 15.00

Ostoja przy krzyżu – o godz. 11.30

 – Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 7.30

Modlitwę kolejnego dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej.

Od Niedzieli Zmartwychwstania – Nowenna  codziennie o 18.00.

 

– W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o g. 20.30.

Msza św. Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o g. 6.00 i następna  Msza św. o g. 9.00;  pozostałe, według rozkładu niedzielnego. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00 ;  

 Od Niedzieli Zmartwychwstania – Nowenna  codziennie o 18.00.

 

–  Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według rozkładu niedzielnego.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

–   Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

 

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

 

+ Renatę Michalec l. 72, ul. Karola Miarki

 

+ Jadwigę Surzyn l. 99, ul. Południowa, pogrzeb w tygodniu