Niedziela Chrztu Pańskiego – 8 stycznia 2023 r.

–  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

Odnawiając w dniu dzisiejszym przyrzeczenia Chrzcielne, dziękujmy za naszych Rodziców, którzy przekazali nam łaskę wiary i Rodziców Chrzestnych.

Pamiętajmy wybierając kogoś na Rodziców Chrzestnych, by były to osoby wierzące,  praktykujące, które przyjęły już Sakrament Bierzmowania, żyjące w związkach sakramentalnych lub stanu wolnego.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę budowlaną.

– Bóg zapłać za przyjmowanie nas z Kolędą w swoich domach..

– W przyszłą niedzielę o g. 17.00 – Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru Mater Rosarii, scholii i okazjonalnej orkiestry. Zapraszamy.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugenia Walocha l. 91, ul. Fieldorfa

+ Julian Gałan, l.74, ul. Wierzbowa