Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

–  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

Odnawiając w dniu dzisiejszym przyrzeczenia Chrzcielne, dziękujmy za naszych Rodziców, którzy przekazali nam łaskę wiary i Rodziców Chrzestnych.

Pamiętajmy prosząc kogoś na Rodziców Chrzestnych, by były to osoby wierzące,  praktykujące, które przyjęły już Sakrament Bierzmowania, żyjące w związkach sakramentalnych lub stanu wolnego.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę budowlaną.

– Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższą  sobotę rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

– Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie . Informacja w Oratorium.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinom, które przyjmują nas  w tym roku z Kolędą

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 13.01;  Harnasiów , Niepołomicka, Sądecka

Wtorek 14.01;  Krakowska 1-33;  Krakowska 2-52

Środa 15.01;  Krakowska 59; Krakowska 60-66 A i B

Czwartek  16.01; Krakowska 66-67-68;  Maciejewicza 1-7

Piątek 17.01; Maciejewicza 9-39

Sobota 18.01; Ledóchowskiego 5 – 15; Ledóchowskiego 16

– W dniach od 10 do 14 lutego 2020 pragniemy zorganizować w naszej parafii półkolonie zimowe dla dzieci.  Szczegóły i zapisy w Oratorium.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.