Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

–  Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

Odnawiając w dniu dzisiejszym przyrzeczenia Chrzcielne, dziękujmy za naszych Rodziców, którzy przekazali nam łaskę wiary i Rodziców Chrzestnych.

Pamiętajmy prosząc kogoś na Rodziców Chrzestnych, by były to osoby wierzące,  praktykujące, które przyjęły już Sakrament Bierzmowania, żyjące w związkach sakramentalnych lub stanu wolnego.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę budowlaną.

– W środę Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinom, które przeżywają w tym roku  Kolędę z racji pandemii w inny sposób uczestnicząc w Mszach św., oraz za składane z tej okazji ofiary. W najbliższym tygodniu zapraszamy:

Poniedziałek –  Cukrowa, Huzarów, Południowa, Mieszka I

Wtorek –  Płocka, Radomska, Boh. Narwiku

Środa – Lednicka, Chlebowa, Żytnia, Dożynkowa , Żeńców, Łanowa

Czwartek – Zielona, Lawendowa, Reczańska, Osikowa,

Piątek  – Braniborska, Jesionowa, Kasztanowa, Cisowa, Brzozowa

Sobota – Chobolańska, Poronińska, Rubież, Półkolista, Bukowa

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Łyskawa l. 69, ul. Bronowicka

+ Stanisław Bartoszewicz l. 90, ul. Litwinowicza