IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018

– Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności.

Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o g. 17.00, zakończymy o 18.00 – Procesją Oktawy.

– Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem.

– Rodzinom, które przygotowały Ołtarze na Boże Ciało, Orszakowi procesyjnemu, wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu Uroczystości Bożego Ciała – serdecznie dziękujemy. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, codziennie do piątku włącznie o g. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu; Litania u czci NSPJ i procesja wokół kościoła.

– We wtorek o 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

– W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół. W tym dniu zapraszamy ministrantów z rodzinami z racji I czwartku m-ca.

– W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego.

– W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

– 9 czerwca pragniemy zorganizować Festyn Parafialny. Zapraszamy od g.12.00 do 16.00. w programie gry konkursy i występy zaproszonych gości oraz wielka niespodzianka dla wszystkich.

Również w sobotę zapraszamy od godz. 10 na turniej piłki nożne w trzech grupach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Starsi. Zapisy na miejscu

– Przyszła niedziela taca budowlana.

– Prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

 – Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

 Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

+ Janina Mielczarek l. 91, ul. Maciejewicza, pogrzeb w poniedziałek