IV Niedziela Zwykła – 31 lutego 2021 r.

– Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

31 stycznia w Rodzinie Salezjańskiej Uroczystość Księdza Bosko naszego Ojca i Założyciela.

– We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o g. 7.00; 9.00; 18.30. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi.

– W środę wspominamy św. Błażeja Patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo za przyczyną św. Błażeja na Mszach św.  W tym dniu modlitwą wspierajmy Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, w dniu Jego Imienin. O g.  18.00 –  Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

I czwartek m-ca,  na nabożeństwo i Msze św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z rodzinami.

I piątek m-ca, okazja do spowiedzi; od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30.  Po Mszy św. dla  młodzieży rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę  o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. – W tym dniu kościół wspomina św. Agatę, na Mszach  św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

I sobota m-ca, po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

– Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkania.

– Rodziny, które nie mają zestawów kolędowych, mogą to uczynić zabierając ze sobą ze stolika przed ołtarzem wodę święconą i modlitwę błogosławieństwa mieszkania.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

 

– W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Regina Wojnarowska l. 65, ul. Ku Słońcu
+ Regina Andersz l. 94, ul. K. Miarki