IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.

– Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

–  Jutro, 31 stycznia, w Rodzinie Salezjańskiej przypada Uroczystość Księdza Bosko naszego Ojca i Założyciela. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie Grupy parafialne, aby uczcić ks. Bosko.

Od jutra w Oratorium Ferie.  

– Zwolniły się 3 miejsca na kolonie w Kotlinie Kłodzkiej. Informacje w Oratorium.

– Wtorek – dzień modlitw za Zmarłych, po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych.

– W środę,  2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o g. 7.00; 9.00; 18.30. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi.

– W czwartek przypada I czwartek m-ca. W tym dniu wspominamy św. Błażeja Patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo za przyczyną św. Błażeja na Mszach św.  Tego dnia wspierajmy modlitwą Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, z racji Jego Imienin.

I piątek m-ca, okazja do spowiedzi; od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30.   Ze względu na czas ferii nie będzie Mszy św. dla  młodzieży. Od 19.00 –   Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę  o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę  wspominamy św. Agatę, na Mszach św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

I sobota m-ca, po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła jest Niedzielą Adoracyjną.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo MB Różańcowej i  świętego Jana Pawła.

– W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Stanisław Kończewski l. 94, ul. Ku Słońcu
+ Eugenia Gumieniak l. 83, ul. Ku Słońcu
+ Władysław Stolarz l. 86, ul. Wierzbowa
+ Barbara Malessa l. 66, ul. Łanowa
+ Henryk Toboła l. 60, ul. Huzarów