IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

– Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.

–  We wtorek 31 stycznia w Rodzinie Salezjańskiej Uroczystość Księdza Bosko naszego Ojca i Założyciela. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie Grupy parafialne, aby uczcić ks. Bosko.

– W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o g. 7.00; 9.00; 18.30. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. W tym dniu I czwartek m-ca, na Mszę św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z rodzinami.  

I piątek m-ca, okazja do spowiedzi; od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30 oraz 19.30.   Od 19.00 –   Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę  o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu wspominamy św. Błażeja Patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo za przyczyną św. Błażeja na Mszach św.  W tym dniu modlitwą wspierajmy Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, w dniu Jego Imienin.

I sobota m-ca, po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.  5 lutego w liturgii wspominamy św. Agatę, na Mszach  św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

– Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej ogłasza nabór do Przedszkola Katolickiego „ Wojtuś” przy ul. Orawskiej. Szczegóły na plakacie, lub stronie www.przedszkolewojtus.pl.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła.

– W minionym tygodniu odeszli do Wieczności:
+ Józef Ogrodowski l. 72, ul. Cukrowa
+ Andrzej Klimczuk l.69, ul. Maciejewicza
+ Stanisława Radecka l. 77,  ul. Cukrowa