IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018

– W środę zakończyliśmy Kolędę w parafii. Rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach serdecznie dziękujemy.

– Jako Rodzina Salezjańska 31 stycznia w środę – dziękujemy Bogu za Ks. Bosko naszego Ojca i Założyciela.

– W środę o g.  18.00 –  Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorem w środę zapraszamy Jubilatów miesiąca stycznia.

– I czwartek m-ca,  na nabożeństwo i Msze św. wieczorną zapraszamy Ministrantów z rodzinami.

– W piątek  – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 18.30 i 19.30  Poświęcenie gromnic na każdej  Mszy Świętej.

– Dzień 02.02 jest też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji odnowią śluby rad ewangelicznych, podczas Mszy św.  w dniu 1 lutego w Katedrze o godz. 16.00pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej. Od g. 9.00 odwiedzi  chorych  domach z Sakramentami św. Po zakończeniu Mszy św. dla młodzieży  rozpoczniemy kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Pierwsza sobota m-ca, po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– Za tydzień – I niedziela m-ca, Adoracyjna,  będzie okazja by do kosza złożyć dary dla potrzebujących w parafii.

– W sobotę 17 lutego pragniemy zorganizować wyjście na film pt. „Dwie korony”, opowiadający historię św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy dorosłych parafian do kina Helios na seans, który rozpocznie się o g.11.00.

– W dniach 14-19.05.2018 pragniemy zorganizować doroczną pielgrzymkę Parafialną. W tym roku odwiedzimy Drezno i poznamy męczeńska śmierć 5 poznańskiej, oraz Pragę, Częstochowę i Sanktuarium Jana Pawła II w Toruniu. Zapisy u p. Ewy.

– prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

– Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

W minionym tygodniu odszedł  do Pana:

+ Piotr Lizak l. 58, ul. Lawendowa