IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marzec 2020

– Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. W ten trudny dla nas czas epidemii, pamiętajmy o poszkodowanych wskutek wirusa, wspierajmy modlitwą i życzliwością służbę zdrowia i posługujących chorym, przestrzegajmy stosownych zaleceń. W odpowiedzi na apel naszych Biskupów łączymy się duchowo w modlitwie o 12.00; 15.00 i 20.30 – wypraszając u Boga potrzebne łaski dla poszkodowanych wskutek epidemii  koronowirusa i o jej jak najszybsze ustanie.

– Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o g.  17.45 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w Drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o g. 17.00;  dla dorosłych o g. 7.30 i 18.00.

– W Światowym Dniu Wody nasi Biskupi zachęcają nas  Kwestia odpowiedzialnego podejścia do problematyki wody ma wymiar moralny. Jest też naszym chrześcijańskim świadectwem wobec świata”

–  We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.

24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. W tym dniu Ż.R spotyka się na wspólnej modlitwie. Msza św. w tym dniu zostanie odprawiona o 18.30 w int. Żywego Różańca, prosimy o pozostanie starszych osób w domu i trwać w duchowej łączności z nami na modlitwie. Intencje na miesiąc kwiecień  3 stałe: Ojczyzna, Powołania, Budowa Kościoła  i szczególna na kwiecień o powstrzymanie epidemii koronowirusa.

– Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się Duchowej Adopcji  dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę , dotyczy to wszystkich osób, nawet tych którzy w tym dniu będą uczestniczyć we Mszy św. poprzez media.

– W czwartek, 26 marca, przypada w Kościele polskim Dzień modlitw za więźniów z okazji wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Wieczoru Uwielbienia w czwartek nie będzie.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych i dzieci z powodu epidemii nie będzie.  

– W związku z epidemią kolportaż Gościa Niedzielnego na razie został wstrzymany, jest tylko Niedziela, zachęcamy do lektury.

– Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

+ Zdzisława Kaczmarskiego l. 96, ul. Dworska