IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marzec 2018

– Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

– II niedziela m-ca, taca budowlana, Bóg zapłać za złożone ofiary.

– We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

– W tym tygodniu  z 12 na 13 marca  nasza parafia przeżywać będzie całodobową Adorację w intencji powołań. Rozpoczęcie  po Mszy św. wieczornej do Mszy rannej i od godz. 14.00 do 18.30. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii i wpisanie się na konkretne godziny i może nas być więcej niż tylko jedna osoba. Bóg zapłać.

 –  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o g.  17.45 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w Drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o g. 17.00; dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych o g. 7.30 i 18.00.

– w środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Rekolekcje wielkopostne  rozpoczniemy w przyszłą niedzielę dla dorosłych. W tym roku przeprowadzi je ks. Dariusz Buksik. Dzieci ze szkoły nr 16 Rekolekcje przeżywać będą od jutra do środy.

– Caritas i Współpracownicy Salezjańscy rozpoczęli coroczną akcję dobroczynną. Wolontariusze rozprowadzają wielkanocne  świece, cukrowe baranki, dekoracje świąteczne. Składane przy tej okazji ofiary staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych.

– W sobotę 17 marca 2018, pragniemy zorganizować wyjście na film pt. „Loyola”, opowiadający historię św. Ignacego Loyolę. Zapraszamy osoby dorosłe do kina Helios na seans, który rozpocznie się o g. 11.00.

– 17 marca przypada 44 rocznica Sakry Biskupiej Ks. Bp. Jana Gałeckiego. Modlitwą wspierajmy Dostojnego Jubilata.

– w dniach od 1 do 3 czerwca 2018 r. odbędzie się w Szczecinie Zjazd Dużych Rodzin, którego organizatorem jest Związek Dużych Rodzin „ Trzy Plus” przy współudziale Miasta Szczecin, oraz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko – Kamieńskiej. W związku z tym wydarzeniem będziemy zwracać się do diecezjan o pomoc w udzieleniu noclegu rodzinom przybyłym na to spotkanie. Osoby, które chciałyby przyjąć rodziny prosimy o zabranie ulotek wyłożonych w kruchcie K – ła, lub na stronie www.zjazd.3plus.pl. Kto może prosimy o włączenie się w to wydarzenie.

– Prasa katolicka  przed kościołem lub w zakrystii.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia,   życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Natalia Krystosik;  l. 85; ul. Wierzbowa

+ Jadwiga Stach l. 86, ul. Chlebowa

+ Irena Szyszka l. 80, ul. Bronowicka

+ Henryk Dobrowolski l. 67, ul. Maciejewicza