IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020

– Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. 

– Pierwsza niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30, zakończymy o 18.15 – Litanią ku czci M.B.

– Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

– Miesiąc maj od poniedziałku nabożeństwa majowe codziennie o g. 18.00.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – modlitwa za Zmarłych, 18.30 – Msza św. Zbiorowa, wypiszmy Imiona Zmarłych.

– W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

– W tygodniu I czwartek m-ca, dziękujemy za Eucharystię i Kapłaństwo, w tym dniu prosić będziemy Pana Żniwa o nowe powołania do Służby Bożej. W tym dniu wspomnimy św. Dominika Savio.

– Przyszła niedziela taca budowlana, Bóg zapłać za składane ofiary  i te które wpłynęły w ostatnim czasie.

W związku z przedłużającą się  pandemią bardzo prosimy o pilny kontakt rodziców dzieci komunijnych z Ks. Rafałem; rodziców bierzmowanych z ks. Jarosławem w celu ustalenia terminów Sakramentów.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Mati Bożej Różańcowej.                                                                       

W  minionym  tygodniu odeszli  do Pana:

+ Franciszek Szymczak l. 87, ul. Krakowska, pogrzeb w poniedziałek

+ Janusz Kowalski l. 66, ul. Maciejewicza, pogrzeb w tygodniu