IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018

– Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

– Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

– Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

– Wtorek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, w tym dniu comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na nabożeństwie o g. 18.00 i Mszy św. wieczornej.   

– W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. W tym dniu o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki, na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca kwietnia.

– W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

I Komunia w naszej parafii 12 maja, Komunia Święta Rocznicowa 20 maja.

– w dniach 25 – 29 czerwca oraz  2 – 6 lipca pragniemy zorganizować w naszej parafii dwa turnusy  półkolonii letnich dla dzieci. Szczegóły i zapisy w Oratorium.

– Bardzo serdecznie dziękuję ks. Marcinowi i panom, którzy w piątek przywieźli do naszego kościoła wystrój prezbiterium. Był to ogromny trud, aby nasz kościół wyglądał piękniej. 

– Jutro rozpoczynamy prace przy kościele, położymy następną  część elewacji, aby powoli kończyć już kolejny etap naszych prac. Chętnych do pomocy zapraszamy codziennie od godz. 8.00.

– Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.