IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019

– Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

– Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

– Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę jako budowlaną.

– W dniu wczorajszym dzieci przystąpiły do I Komunii św. Dzisiaj o g. 15.00 – Msza św. Dziękczynna za Dar I Komunii. Od jutra do piątku o g. 17.00 – Biały Tydzień.

–  Komunia Święta Rocznicowa w przyszłą niedzielę o g. 15.00.   Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek o g. 17.00.

– Jutro 13 maja M.B. Fatimskiej, procesję fatimską rozpoczniemy o 17.45.

– Miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o g. 18.00; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki na g. 17.00.

– 16 maja w liturgii wspominamy św. Andrzeja Bobolę Męczennika, Patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga. Modlitwą otoczmy Pasterza naszego Kościoła Nad Odrą i Bałtykiem.

– W przyszłą  niedzielę gościć będziemy Ks. Rektora z  Alumnami  z naszego Seminarium z Lądu. Przed kościołem będzie okazja do złożenia ofiar na nasze Lądzkie Seminarium.

– Od jutra wznawiamy prace przy suficie w nowym kościele. W związku z tym prosimy o pomoc w sobotę od g. 9.00 w posprzątaniu nowego kościoła i przygotowaniu do niedzieli.

 – W związku z dokonanymi w Polsce w  tym miesiącu profanacjami wizerunku M.B. Częstochowskiej, Krzyża – chciejmy ofiarować swoje modlitwy Przebłagalne.

– Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie 18 maja.

Szkoły Salezjańskie  przy Ku Słońcu zapraszają na dni otwarte 16 maja w g. 13.00 – 17.00. Zapraszają  do Liceum i Szkół Stolarskich.

– Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

– Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

– W minionym tygodniu powołał Pan do siebie:

+ Stanisław Spychała l. 71, ul. Maciejewicza

+ Bogdan Cydzik l. 82, ul. Cisowa