IV Niedziela Wielkanocna – 08 maja 2022 r.

– W dniu wczorajszym  pierwsza grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Dzisiaj o 15.00  Msza św. Dziękczynna za Dar Komunii św.

– Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie,  Zakonne, Misyjne i Apostolskie. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowalną.

– Jutro, 9 maja, liturgiczna Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

– W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o 17.45.Podczas nabożeństwa zostanie nałożona korona na figurę Matki Bożej.

– W  poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie z Rodzicami  kandydatów do bierzmowania klas VIII i starszych; w piątek spotkanie  dla młodzieży bierzmowanej po Mszy wieczornej.

– W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. W tym dniu II grupa dzieci przeżywać będzie I Komunię św. o 10.00 i 12.00.

– Nie ustawajmy w modlitwie o pokój na Ukrainie i wszędzie gdziekolwiek trwają walki czy  niepokoje.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W  minionym  tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Jerzy Krepsztul l. 71, ul. Brzozowa, pogrzeb w poniedziałek
+ Jolanta Fieweger l. 65, ul. Piękna, pogrzeb we wtorek