IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

– Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.  Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

– Witamy serdecznie ks. Diakona Jarosława Krzysztonka, który będzie z nami przeżywał Święta, oraz pomoże w Kolędzie.

– Na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

– Bóg zapłać za przygotowanie paczek dla rodzin potrzebujących w naszej parafii na święta.

– Na Pasterkę zapraszamy o godz. 22.00 i 24.00.

– Jutro  – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,  Nie ma Mszy św. o g. 7.00, pierwsza Msza św. o g. 8.00,   pozostałe  jak w  każda niedzielę. Na Mszy św. o g. 13.15 – udzielimy Sakrament Chrztu Świętego.

– We wtorek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy Rodziny, aby dziękować Bogu za łaskę trwania w Sakramencie Małżeństwa.

– Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, g. 18.30 – Msza św. Dziękczynna na zakończenie Starego Roku.

– w kruchcie kościoła można nabywać opłatek, świece Caritasu. Bardzo serdecznie dziękujemy zespołowi parafialnemu Caritas, Współpracownikom Salezjańskim, za rozprowadzenie świec wigilijnych, opłatków. Za przygotowanie paczek z racji Świąt dla  Rodzin i Dzieci wszystkim ludziom Dobrej Woli   z serca Bóg zapłać

– Bardzo serdecznie dziękuje  wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju i przygotowania kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędę – wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku  od 27  grudnia. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie parafialnej.

– prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem.

– solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu do Pana odeszli:

+ Irena Westrych l. 81, ul. Lawendowa

+ Jan Sykuła l. 79, ul Południowa

+ Jadwiga Podworska l. 86, u. Zbójnicka