IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

– Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

– Na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

–  Jutro Wigilia do Świąt Bożego Narodzenia, przeżyjmy ją po chrześcijańsku. Rano o 6.30  ostatnie Roraty, po południu nie ma żadnych Mszy św., dopiero Paterki  o godz. 22.00 i 24.00. Jeszcze jutro okazja do Spowiedzi na Mszy św. Roratniej i od g. 8.00 do 12.00.

– We wtorek  – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,  Nie ma Mszy św. o g. 7.00, pierwsza Msza św. o g. 8.00,   pozostałe  jak w  każda niedzielę. Na Mszy św. o g. 13.15 – udzielimy Sakrament Chrztu Świętego.

– W środę – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy Rodziny, aby dziękować Bogu za łaskę trwania w Sakramencie Małżeństwa.

– Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego 31 grudnia, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, g. 18.30 – Msza św. Dziękczynna na zakończenie Starego Roku.

– W kruchcie kościoła można nabywać opłatek, świece Caritasu. Bardzo serdecznie dziękujemy zespołowi parafialnemu Caritas, Współpracownikom Salezjańskim, za rozprowadzenie świec wigilijnych, opłatków. Za przygotowanie paczek z racji Świąt dla  Rodzin i Dzieci wszystkim ludziom Dobrej Woli, za dary na plebanię  –  z serca Bóg zapłać.

– W przedsionku Kościoła można nabyć książkę „Miłosierdzie Nieskończone”. Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży w bardzo przystępnej formie, są też rysunki i konkursy. Serdecznie polecam.

– Bardzo serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju i przygotowania kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędę – wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku  od 27  grudnia. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie parafialnej.

– W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy zorganizować koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolendanowa. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– W I i II dzień Świąt mogą pojawić się w naszych domach Kolędnicy [Ministranci i młodzież Oazowa z naszej parafii] zechciejmy przyjąć ich życzliwie.

6 stycznia Betlejem o g. 18.00 w Szczecinie na Netto Arena. Szczegóły na plakatach.

– Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć Sakrament Bierzmowania na wiosnę prosimy o zgłoszenia do 13 stycznia.

– Prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem.

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu do Pana odeszli:

+ Jan Jęczkowski l. 86, ul. Cisowa

+ Jan Sylwestrzak l. 77, ul. Wierzbowa

+ Stanisław Bienas l. 61, ul. K. Miarki

Pamiętamy o Górnikach, którzy zginęli w Czechach