IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

– Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

– Na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż. R.

–  We wtorek  Wigilia do Świąt Bożego Narodzenia, przeżyjmy ją po chrześcijańsku. Rano o 6.30  ostatnie Roraty, po południu nie ma żadnych Mszy św., dopiero Paterki  o godz. 22.00 i 24.00. Jeszcze we wtorek okazja do Spowiedzi na Mszy św. Roratniej i od g. 8.00 do 12.00.

– W środę   – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,  Nie ma Mszy św. o g. 7.00, pierwsza Msza św. o g. 8.00,   pozostałe  jak w  każda niedzielę.

– W czwartek – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie. – W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy zorganizować koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolędanova. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy Rodziny, aby dziękować Bogu za łaskę trwania w Sakramencie Małżeństwa. O g. 17.00 w Oratorium Opłatek dla wszystkich Grup Parafialnych. Zapraszamy.

31 grudnia, podczas nabożeństwa o g. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, g. 18.30 – Msza św. Dziękczynna na zakończenie Starego Roku.

– W kruchcie kościoła można nabywać opłatek, świece Caritasu. Bardzo serdecznie dziękujemy zespołowi parafialnemu Caritas, Współpracownikom Salezjańskim, za rozprowadzenie świec wigilijnych, opłatków. Za przygotowanie paczek z racji Świąt dla  Rodzin i Dzieci wszystkim ludziom Dobrej Woli, za dary na plebanię  –  z serca Bóg zapłać.

– Bardzo serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju i przygotowania kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia.

Kolędę – wizytę duszpasterską rozpoczniemy w tym roku  od 27  grudnia. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie parafialnej.

Piątek 27.12 –  Cukrowa 5-35;  Sobota 28.12 – Cukrowa 35-71

Wywieszona jest kolęda  i na stronie  – parafii Cyryla i Metodego.

6 stycznia Betlejem o g. 18.00 w Szczecinie na Netto Arena. Szczegóły na plakatach.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu do Pana odeszli:

+ Marek Krajniak l. 59, ul. Żytnia

+ Ludwik Lesiński l. 96, ul. Ledóchowskiego

+ Stanisław Szyszka l. 87, ul. Bronowicka

+ Marian Jurkowski l. 82, ul. Mikołajczyka

+ Czesława Chmielewska l. 85, ul. Piękna