IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

– Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

– W dniu dzisiejszym  przypada 6. Rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Księdza Biskupa Henryka Wejmana, modlitwą wspierajmy Ks. Biskupa.

– Na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

– We wtorek 22 pragniemy odwiedzić chorych w domach z racji zbliżających się Świąt.

–  W czwartek  Wigilia do Świąt Bożego Narodzenia, przeżyjmy ją po chrześcijańsku. Rano o 6.30  ostatnie Roraty,  Pasterki o godz. 16.00, 20.00, 22.00 i 24.00. Jeszcze w czwartek okazja do Spowiedzi na Mszy św. Roratniej i od g. 8.00 do 12.00.

 – Transmisja na stronie parafialnej Pasterki o 22.00, oraz Mszy św. w I, II i III o 10.30.

– Od poniedziałku do czwartku na każdej Mszy św. będzie dwóch księży prosimy o nie odkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.

– W piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,  Nie ma Mszy św. o g. 7.00, pierwsza Msza św. o g. 8.00,   pozostałe  jak w  każda niedzielę.

– W sobotę – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy Rodziny, aby dziękować Bogu za łaskę trwania w Sakramencie Małżeństwa, na Mszy św. o 10.30 – modlić się będziemy za Małżonków Jubilatów m-ca grudnia.

– W czasie ferii zimowych pragniemy zorganizować dwa turnusy półkolonii. Zapisy w zakrystii. Informacje na plakatach i stronie internetowej.

Opłatek można nabywać  na stoliku przy zakrystii.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, Ks. Biskupowi Henrykowi życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ewa Łatka l. 82, ul. Cukrowa

+ Marek Bochnacki l. 59, ul. Radomska

 + Joanna Śliwińska l.80 Mama ks. Ireneusza, pogrzeb odbył się w piątek w Pile

+ Marcin Dębowski l. 42, ul. Cukrowa