IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

– Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

– Jutro przypada 7 Rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Księdza Biskupa Henryka Wejmana, modlitwą wspierajmy Ks. Biskupa.

– Na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

– Jesteśmy w Nowennie do Bożego Narodzenia, modlitwy nowenny odmawiamy na Mszach św. W środę o 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– We wtorek zapraszamy na Katechezę dla dorosłych po Mszy św. wieczornej w Oratorium.

–  W piątek   Wigilia do Świąt Bożego Narodzenia, przeżyjmy ją po chrześcijańsku. Rano o 6.30  ostatnie Roraty,  Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. Jeszcze w piątek okazja do Spowiedzi na Mszy św. Roratniej i od g. 8.00 do 12.00.

 – W sobotę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,  Nie ma Mszy św. o g. 7.00, pierwsza Msza św. o g. 8.00,   pozostałe  jak w  każda niedzielę.

– W II dzień Świąt w  niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy Rodziny, aby dziękować Bogu za łaskę trwania w Sakramencie Małżeństwa. Tradycyjnie w  II dzień Świąt wspieramy katolickie uczelnie KUL i Wydział Teologiczny- zbiórka do puszki.

– W związku z pandemią tegoroczna Kolęda odbędzie się w formie zaproszenia poszczególnych ulic na Eucharystię do Kościoła. Spotkania Kolędowe rozpoczniemy w dniu 03.01.2022.

Opłatek można nabywać  na stoliku przy zakrystii.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, Ks. Biskupowi Henrykowi życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Waldemar Warężak l. 70, ul. Krakowska
+ Anna Nilsson l. 73, ul. Ledóchowskiego, pogrzeb w czwartek