III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019

– Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

– Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

– W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską – Kolędę w parafii. Rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach pragniemy serdecznie podziękować.

28.01 Poniedziałek

Kwiatkowskiego 38-40

Kwiatkowskiego 41-42

Kwiatkowskiego 43-44

29.01 Wtorek:  Uzupełnienia

W naszym regionie rozpoczął się czas zimowego odpoczynku, od jutra  Oratorium otwarte od 9.00 do 13.00. W drugim tygodniu będą  zorganizowane ferie. Wszystkim wypoczywającym życzymy wiele radości i spokoju.

W środę  o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych;  na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca stycznia.

– Czwartek 31 stycznia czcimy ks. Bosko naszego Ojca i Założyciela. Zapraszamy wszystkich sympatyków i Przyjaciół  Ks. Bosko na Mszę  wieczorną.

Czwartek będzie ostatnim  dniem miesiąca, na g. 18.00 zapraszamy na Różaniec o nowe powołania do Służby Bożej.

– W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami św. Msze św. z okazją do spowiedzi o 7.00 i 18.30. Po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Msze św. ku czci Matki Bożej o 7.00,  9.00 i 18.30.

– Niedziela przyszła Adoracyjna, przed ołtarzem będzie kosz dla potrzebujących w parafii.

– Prasa  katolicka w zakrystii lub przed kościołem.

– Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Stanisław Wichlaj l. 36, ul. Santocka, pogrzeb w poniedziałek

+ Marian Rodziewicz, l. 81, ul. Sucharskiego, pogrzeb w poniedziałek