III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021

– Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

– W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia br., wraz z Kościołem powszechnym przeżywamy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

– 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na Mszy św. o 10.30 – Żywy Różaniec, zmiana Tajemnic.

– Zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

– W minionym tygodniu zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Bóg zapłać za złożone ofiary z tej okazji. Rodziny które nie mogły uczestniczyć w tych Mszach mogą zabrać ze sobą wyłożone przed ołtarzem wodę święconą oraz foldery kolędowe.

– Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia głoszeniu Ewangelii.

W środę  o g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych;  na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca stycznia.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 20.30

Pragniemy zorganizować wyjazd na kolonie letnie w terminie 28.06. – 10.07.2021. Zapisy w zakrystii.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Mieczysław Styczyński l. 84, ul. Ledóchowskiego
+ Waldemar Sibniewski l. 72, ul. Rezedowa
+ Henryka [f] Osińska l. 94, z Ostoi
+ Jerzy Sienicki l. 63, ul. Lajkonika